Finančné pôžičky

Tých, ktorí skutočne potrebujú finančné pôžičky neustále pribúda. V súčasnosti je u nás skutočne veľa možností, ako si finančné pôžičky zriadiť, preto nejeden potenciálny záujemca o pôžičku môže byť zmätený. V tomto texte sa dozviete základné rozdelenie finančnej pôžičky, pre koho sú jednotlivé typy určené a čomu sa pri výbere vyhnúť.

Banka vs. Nebankové spoločnosť

Typické rozdelenie finančnej pôžičky je na bankové a nebankové. Ako bankový tak nebankový úver má prípadnému záujemcovi čo ponúknuť. Bankové finančné pôžičky sú rokmi osvedčené a majú u nás dlhoročnú tradíciu. Banky boli v minulosti najobľúbenejším a najvyužívanejším zdrojom pôžičiek, v súčasnosti však začína byť čoraz väčší záujem o pôžičky nebankové. Je to predovšetkým z dôvodu, že banky majú skutočne veľmi prísne podmienky pre schvaľovanie finančné pôžičky, zriadenie pôžičky v banke tak môže byť pre mnohých nemožné. Ak máte podpriemerný pravidelné príjem alebo ste mali v minulosti problémy so splácaním, s pôžičkou v banke rozhodne nepočítajte. Práve preto sú nebankové finančné pôžičky čoraz viac rozšírené. Existujú u nás nebankové spoločnosti, ktoré už pôsobia niekoľko rokov a je na ne skutočne spoľahnúť.

Hrozí riziko nebankové pôžičky?

Hoci sa mnohí domnievajú, že pri zriaďovaní nebankové finančné pôžičky na ne číhajú mnohé nebezpeční, zďaleka to nie je tak hrozné. Ak sa budete riadiť základnými pravidlami pri výbere pôžičky a oblúkom sa vyhnete podozrivo výhodným a lacným pôžičkám, nemôžete urobiť krok vedľa. Finančné pôžičky z nebankových zdrojom ktoré u nás pôsobí už niekoľko rokov, sú čo sa bezpečia týka na podobnej úrovni ako banky.

Ak teda premýšľate nad zriadením finančné pôžičky, budete sa musieť rozhodnúť, či zvolíte pôžičku nebankový či bankový. Rozhodne nie sú nebankové pôžičky menej kvalitné ako tie bankové, toto je veľmi častý omyl.

Hodnoťte!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *