Najlacnejšie pôžičky

Mať potrebu požičanie peňazí môže mať každý z nás. Občas aj veľmi často po malých sumách, inokedy zase veľké sumy len raz za život. K takýmto rozhodnutiam nás môže viesť čokoľvek. Požičiavať si peniaze je pritom dnes veľmi bežná vec.

Kde nájsť najlacnejšie pôžičky a na čo si dať pozor

Je snáď zbytočné pripomínať a spomínať, že na internete sa dá nájsť čokoľvek. To platí aj v oblasti finančníctva a teda aj vo vyhľadávaní pôžičiek, napríklad práve tých najlacnejších.

Ovšem reklamy na tie najlacnejšie pôžičky na nás útočia zo všetkých smerov a práve v týchto smeroch môžete hľadať ponuky na tieto pôžičky. Problémom takýchto reklám ale je, že často neuvádzajú plné informácie, či potencionálneho zákazníka rovno mätú. To môže byť problém, najmä ak si požičiate pod vplyvom ľúbivé reklamy povedzme 50 000, kedy podľa reklamy na plagáte budete splácať 2000 po dobu dvadsiatich piatich mesiacov. Logicky vyplýva, že to bude raz za mesiac 2000, ale čo keď ste prehliadli tú vetu, písanú skoro až neviditeľnú veľkostí, ktorá hovorí, že splátky sa dávajú raz do týždňa. To by ste rovno splatili 150 000.

Aj najlacnejšie pôžičky sa môžu predražiť

Každý, kto požičiava peniaze, ich chce späť. A samozrejme na tom chce profitovať a zarobiť na tom.

Vďaka tomu boli vynájdené a zavedené úroky. A práve úroky určujú konečnú cenu pôžičky.

Splácanie pôžičky totiž nezahŕňa len vlastnú splátku požičané hotovosti, ale aj niečo navyše – poplatok za to, že pôžičku máte. A práve tie na prvý pohľad najvýhodnejšej pôžičky majú často tie najbrutálnejšie úrokové sadzby.

Niet preto divu, že na tých nejlíbivějších reklamách u výška splátok je často prekrásne vyobrazená hviezdička, ktorá sa vôbec netvári ako odkazovatel k tomu nečitateľnému textu dole, na ktorom je napísané viac informácií, rozhodne už nie tak príhodných.

Hodnoťte!


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *